МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Велотехнозона » Здоров'я велосипедиста

Руки велосипедиста.


Руки велосипедиста.
Подолання  травм.

Після їзди на велосипеді, ви відчули оніміння, поколювання або біль у руці, зап'ястку, або мізинеці? Якщо так то значить ви постраждали від надмірного навантаження. Приблизно одна третина всіх велоперевантажень включає руки. Найбільш поширеними є від керма параліч і синдром каналу зап'ястя. Роблячи деякі корективи у свєму велосипеді і носіння деякого захисного обладнання, ви можете запобігти цим травмам.

Кермовий параліч.
Як відомо у велосипедистів, така проблема як параліч від керма, обумовлено перетисненням ліктьового нерва на руки і зап'ястя (рис. 1).

Ліктьовий нерв управляє сенсацією в кільці і мізинці і контролює більшу частину м'язової функції руки.  Перетиснення є результатом прямого тиску на ліктьовий нерв від зчеплення рук на кермі. Часто, нерв може бути розтягнуто або hyperextended (розташовуватись поза своєю звичайною межею), коли випадає кермувати в нижньому положенні. Тиск на ліктьовий нерв в результаті призводить до оніміння і поколювання в кільці і мізинці рук або відчувається слабкість, або їх поєднання. Симптоми можуть зайняти від декількох днів до декількох місяців, але вирішити це хірургічне лікування потрібно рідко. Відпочинок, вправи на розтяжку, і протизапальні препарати, такі як аспірин, зазвичай допомагають полегшити симптоми. Застосовуючи менший тиск або вагу на кермі і уникаючи гиперекстензії може запобігти рецидиву.

Тунельний синдром зап'ястя
Хоча цей синдром буває рідше, ніж кермовий параліч, синдром зап'ястного каналу (стиснення серединного нерва в зап'ясті) є ще одним результатом надмірного навантаження велосипедиста. (рис. 2).

Часто це трапляється коли велосипедист тримає кермо на вершині і застосовує тиск безпосередньо на серединного нерва. Симптоми включають в себе оніміння і поколювання у великому, вказівному, середньому і безіменному пальцях і також слабкість всієї руки. Симптоми зазвичай зникають швидко, як тільки ви перестанете їхати на велосипеді протягом короткого періоду часу. Хоча тиск об кермо сприяє цим симптомам, можуть бути й інші причини болю руки і оніміння. Тому, оцінку інших можливих причин кистьового тунельного синдрому слід проводити вашим лікарем.

Профілактика
Ви можете подолати або запобігти надмірному перевантаженню взагалі, зробивши деякі коректування вашого устаткування і поведінки. Регулювання керма, сидіння і педалей у відповідності до вас є ключем до запобігання перевантаження. Відрегулюйте велосипед, так щоб ви сиділи в більш вертикальному положенні, прибравши вагу і тиск з ваших рук і зап'ясть. Відпочивайте протягом тривалих поїздок і частіше змінюйте позицію рук на кермі. Переносьте вагу від центру до зовнішнього краю долоні якомога частіше. Носіть м'які рукавички щоб допомогти захистити ваші руки від травм. Обмотка поглинає удари і поштовхи від дороги, зменшуючи напругу що передається до ваших руках. 

Найчастіше подібних травм зазнають недосвідчені велосипедисти через відсутність конкретної підготовки. За належної підготовки та обладнання, ви можете звести до мінімуму ризик цих травм рук.

Девід С. Регак, доктор медичних наук
Взято тут: http://www.hughston.com/hha/a_15_3_2.htm

Категорія: Здоров'я велосипедиста | Додав: step (18.01.2016)
Переглядів: 738 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук