МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Велотехнозона » Прибамбаси

Світло для байку.



Історія така. При купівлі велосипеда магазин дав бонус 100 грн, на які я взяв собі комплект світла Focus. Не бог зна що але привабив він мене своїми мініатюрними розмірами а отже не створюватиме тісноти на рулі. Сподівався що хоч трохи витягуватиме з мороку дорогу. Якраз одразу на першій покатусі і випала потреба у світлі - темнота накрила за 15 км від дому. Перед тим як починало сутеніти, я зупинився і почав прилаштовувати світло. Заднє встало на підсідельну трубу без проблем а от переднє... Найбільш пасувало б прикрутити його біля виносу, це і ближче до ценру і труба руля у тому місці пряма. Так не ставиться туди! Діаметри не сходяться! Довелось посувати далі від центру. Там хоч діаметр вже підходив та руль має вигин і світляк дивиться кособоко, прямо на зустрічну смугу. І хоч освітлює дорогу він слабенько та автівки стишували хід, бо сліпив певно водіїв.

Потім, вдома спробував зточити трохи матеріалу ліхтаря. Все одно не ставало діаметру. Тепер поселилась у голові думка що світло треба інше. На круті фари я недозрів тратитись, певно вже і недозрію. Оскільки в моїх планах немає кросу нічним лісом то може бути щось простіше.

Вирішив сходити повитріщатись на китайські ліхтарики. Майже одразу натрапив на екземпляр який мене здивував тим що він взагалі є серед дешевого китайського барахла. Продавець вставив батарейки, ввімкнув і... і я купив аж дві штуки для експериментів. Ціна смішна на фоні навіть самого простого спецвелосвітла - 20грн. Чим зацікавило. Тим що там був лише один світлодіод, і по виду він був набагато потужнішим за звичайні світлячки у китайських ліхтариках. Корпус алюмінієвий. Довжина 105мм, діаметр 25мм, вага без батарейок 47г. Не герметичний але в такій конструкції це легко виправити. Кнопка включення з торця, що на мою думку як для байка є зручним. Режими тільки два - вкл і викл . Клас! Дістала та купа режимів-блимавок, які треба по колу переключати. Спереду світлодіод закритий не, як то часто буває,прозорим пластиком, а склом. Теж добре, бо пластик швидко стає матовим і в результаті інтенсивність світла падає. Сам світлодіод, як і належить потужним світлодіодам, на алюмінієвій пластині. Драйвера правда ніякого нема, це жирний мінус. Можна спробувати зліпити самому, згадати радіолюбительську молодість. Набрав у Гуглі марку цього світлодіода, ZS16RBA. Видало тільки кілька сторінок японамать-китайських сайтів, на яких я толкового нічого знайти не зумів.

Ну та все одно буду думати як прилаштувати якесь кріплення для цього ліхтаря, бо світить він краще за того Келліса. Вийшов сьогодні ввечері на балкон і з четвертого поверху посвітив униз. Можна було вгадувати з під якого пива пляшки гнилюхи понакидали позаду будинку.

ПС.Проханнячко, якщо кому трапиться інформація про цей світлодіод не погордіть поділитись зі мною , драйвер хочу йому вставити. На останок фото ліхтаря. Фото як воно світить поки нема, може згодом.










_____________________________________________________________________________________



Дописано 30.03.11

І так. Трохи порившись на япона-китайських форумах знайшов характеристики цього світлодіода:




Це вже та інфа з параметрами під які можна підшукати готовий драйвер або його схему. Пошуки тривають.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Продовжу епопею з китайчатиною в світлі велосипедному. Знайшов сайт, тобто інтернет-магазин де продають всяке світлодіодне. Там знайшов підходящий драйвер. Коштує він небагато але більше як сам ліхтар. Підійти має ідеально, діаметри сходяться. Поки ще не замовляв, обмізковую чи варто взагалі гаяти час. Ось:

http://beriled.biz/product_165.html


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Думається, думається... От думаю, а для чого мені вставляти в ліхтар той драйвер? Пряме живлення має деякі плюси. Поперше завжди в курсі який стан заряду батарей, оскільки із розрядом іде повільне зменшення інтенсивності світіння і чим дальше тим повільніше. ККД має бути більше як з драйвером, оскільки нічого не використовується на живлення елементів схеми драйвера і знову ж таки, чим далі розряд тим більший ККД. Простіша конструкція, а отже надійніша. Дещо попропаювати, доробити контакти, зробити герметичним і прилаштувати кріплення. Поки що викладу знайдені в мережі фотки супербюджетного, простого але оригінального кріплення ліхтаря на руль ))) Але сам хочу щось більш приємніше для ока.




Категорія: Прибамбаси | Додав: step (30.03.2011)
Переглядів: 829 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук