МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Спорядження » Різне з інтернету

Light My Fire SPORK - ложковилкаПодарували мені тут наборчик Spork. Останнім часом мандрівний люд почав захоплюватись легкоходством - гонкою за якомога легшими туристичними речами. Ну що ж, прикольна штучка, а як з практичністю? Трохи історі з сторінок ВікіпедіїSpork або Foon є гібридної форми столовим прибором  у формі ложки в якої у передній частині є три або чотири зубці. Подібного виду прибори виготовляються з кінця 19 століття. Патент на Spork-подібний дизайн був виданий 1874, а слово "Spork" було зареєстровано в якості торгової марки в США і Великобританії десятиліття по тому. Всі ці патенти не перешкоджають будь-кому проектувати і виготовляти різні версії Spork. Такі пластикові прибори використовуються ресторанами швидкого харчування,  в школах, в'язницях, війску, і звичайно туристами.
-- –>

Донедавна Spork можна було замовляти тільки закордрном. В Україні купитиSporkзараз можнав більшості інтернет-магазинів туристичного спорядження. ОписSporkв магазинах: дуже міцна, зручна, легка, термостійка, матеріал Tritan, розміри 170х38х17мм, вага 9г.
Що таке Tritan? Ttritan — це міцний, синтетичний матеріал, який пройшов наукові тестування та був визнаним одним з найкращих матеріалів для використання в медичній промисловості. Особливості матеріалу Tritan:
  • екологічність - не містить Бісфенол-А (шкідлива хімічна сполука застосовується у виробництві пластикових пляшечок, під дією високих температур може потрапити в їжу і зашкодити здоров'ю малюка);
  • хімічна стійкість — стійкість до впливу ряду органічних речовин;
  • довговічність — вироби служать значно довше, порівняно з іншими подібними матеріалами;
  • не зберігає запахів;
  • стійкість до утворення плям - внаслідок цього вироби навіть після довготривалого використання виглядають як нові;
  • виняткова міцність та стійкість до ударів.


 Ті хто обзавівся такою пластиковою Spork, підбирають і вигадують різні переваги її над звичайною ложкою на кшталт: ультралегка і компактна, в одному приборі і ложка і вилка і ніж, в губи не пече бо не металева, не пошкодить тефлонове покриття дорого казанка, металодетектор в аеропортах не пищить і тп. Ну що б я сказав на це? Так, легенька і компактна, можна в барсетку кинути, може де на якій п'янці нежданно знадобитись. В рюкзак можна кинути як запасний варіант або про всяк випадок для того хто частозабуває і йде в мандрівку без необхідних речей. Без вилки можна запросто обходитись а ніжем тим нічого крім вареників в кафешці не поріжеш і навіть мало яку рибу (як на фото) можна ним почистити. В губи не пече? А що з того що ложка не пече бо з пластику? Їжа все одно гаряча. Не пошкодить тефлонове покриття? Можливо, але у мене нема казанка з тефлоновим покриттям і очевидно не скоро буде. А пошкрябати дно казанка частіше треба ніж не дай боже не пошкрябати. Металодетектор взагалі нідочого, нащо та ложка в салоні літака?
Вердикт мій такий. Модна дизайнерська штучка, не більше. Як казав, в барсетку кинути можна а в похід краще з титановим посудом. Хоча і з нержавійки теж непогано. Зі мною в поході ложка з нержавійки куплена якось в магазині "Все по 5грн" і якраз за 5грн 5шт маю. Важить вона вдвічі більше ніж Spork, аж 18г! але я ще не зовсім старий тому таку ложку носити можу.
А втім це справа особистих вподобань, тому ходіть в мандрівки з чим кому подобається, при випадкових зустрічах завжди буде про що побалакати і чим помірятись. :)


Категорія: Різне з інтернету | Додав: step (26.04.2013)
Переглядів: 644 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук