МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Спорядження » Бівачне

Один з моїх кухонних наборів для сольних виходів.
Коли я починав ходити в мандрівки то в якості джерела вогню брав саме  спиртівку. Паливом служив денатурований спирт, який я купував в магазині будівельних матеріалів. Згодом в магазинах його не стало, мабуть весь викупив я :). Потім придбав газовий пальник і довший час ходив з газом. Ну що сказати, з газом зручно. Краник відкрутив, чиркнув, пах і вже можна ставити вариво. Але своєї прив'язаності до спиртівок я не полишив. Більше того мені здається що в соло-мандрівках це найоптимальніший варіант. Та й з газом сутужно, в Бурштині балонів не продають а до Ів-Франківська їздити не часто виходить. І коли черговий раз збираюсь в похід, то виявляється що газовий балон порожній. А ця система може працювати на аптечному медасепті який можна придбати в будь-якій аптеці. Також на будь-якій автозаправці продається розпалка для вогнища, на ній теж буде працювати.

До складу кухонного набору входить:
  • горня з нержавійки 0,5л, вага 98г, у ньому запарюю каші
  • мисочка з нержавійки 0,2л, вага 39г, в ній кип'ячу воду для каші і на чай
  • спиртівка, вага 10г
  • алюмінієвий тепловий екран, вага 37г, покращує ККД
  • підставка під спиртівку, вага 16г
  • ручка-хваталка TATONKA, вага 39г
  • пластикова кришка, вага 39г

Загальна вага, як ми бачимо на фото, 260г. Недостаючих 13г взяли на себе запальничка і гумка. Транспортний об'єм - 0,5л

УВАГА!
Боронь вас боже користуватися цією спиртівкою всередині намету. Один необережний рух і все довкола буде залито палаючою рідиною погасити яку навряд чи вдасться! Будьте обережними!!!
Для закипання 200мл води потрібно 10-12г денатурованого спирту, відповідно одного аптечного 100мл флакона медасепту повинно хватити на 9-10 разів.  Після запалювання проходить приблизно 2хв як вода починає видавати звук скорого закипання. Ще через 30-40сек вода кипить. При чому не використовувався тепловий екран. На всі маніпуляції, від витягування і розкладання до закипання води, витрачається не більше 10хв.
В умовах походу потрібно вибирати місце хоч якось захищене від вітру. Екран, який в комплекті, є тепловим, тобто зменшує "розбазарювання" теплової енергії в сторони а спрямовує її вверх, вздовж стінок посуду.
Ручку-хваталку TATONKA я вкоротив не так заради пару грам ваги як задля того щоб вона влізлась в горнятко при пакуванні.
Система легка, компактна і як на мене досить практична.


Категорія: Бівачне | Додав: step (27.04.2013)
Переглядів: 640 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук