МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Спорядження » Кухня

Трохи про харчові добавки



Трохи про харчові добавки

У сучасному світі вважається мало не правилом хорошого тону читати етикетки на продуктах, перед тим як придбати їх. І як приємно, читаючи, бачити тільки натуральні інгредієнти. Але дуже часто ми бачимо складові під кодовою назвою «Е» і поруч стоїть з ним цифри.

Багато хто не знає і навіть не здогадуються, що під цими загадковими кодами можуть ховатися такі відомі речовини, як звичайна сіль, сода або желатин. Але можуть маскуватися під такими кодами і такі добавки, вживання яких краще уникнути. І щоб розібратися, що можна вживати в їжу, а що ні, давайте з'ясуємо, що ж таке харчові добавки.

Харчові добавки - це природні сполуки і хімічні речовини, які самі по собі звичайно не вживаються як харчовий продукт або звичайний компонент їжі, але які додають в продукти харчування для того, щоб вони довше зберігалися або щоб додати стійкість смаку або поліпшити зовнішній вигляд.
Індекс «Е» був введений у свій час для зручності, адже за харчовою добавкою стоїть довга хімічна формула, а, наприклад, код Е102 виглядає однаково на всіх мовах. Він практично не займає місця на маленькій етикетці, для знаючих людей означає, що в продукті міститься жовтий барвник тартразин. Незважаючи на те що Е102 був схвалений в європейських країнах, його краще уникати у вжитку, так як він може бути небезпечний для нашого організму.
Безпека харчових добавок розглядається комітетом експертів при ООН, а в рамках Європейського співтовариства діє спеціальна комісія «Кодекс аліментаріус».

У системі «Кодекс аліментаріус» харчові добавки класифікуються наступним чином:

Е100-Е199 - барвники, речовини, які додають для відновлення природного кольору, втраченого в процесі обробки або зберігання продукту, а також для фарбування безбарвних продуктів, таких як напої, морозиво, кондитерські вироби. Сировиною для натуральних харчових барвників є ягоди, квіти, коренеплоди. Барвники також отримують і синтетичним способом. У порівнянні з натуральними вони мають більш яскраве забарвлення.

Е200-Е299 - консерванти, їх додають для збільшення терміну придатності продуктів. До найвідоміших консервантів належать кухонна сіль, етиловий спирт, оцтова, сорбінова, бензойна кислоти. Консерванти заборонені для використання в продуктах масового споживання, таких як м'ясо, молоко, хліб, і в продуктах дитячого та дієтичного харчування.

Е300-Е399 - антиокислювачі. Ці добавки оберігають продовольство від псування, а овочі і фрукти - від потемніння, уповільнюють ферментативне окислення вина, пива та безалкогольних напоїв. Аскорбінова кислота - найвідоміший окислювач.

Е400-Е499 - стабілізатори, загусники, емульгатори - зберігають задану консистенцію продукції. Всі дозволені загусники зустрічаються в природі. Пектини і желатин - природні компоненти овочів, фруктів, м'ясних продуктів. Ці загусники не всмоктуються і не перетравлюються. У кількості 4-5 г на один прийом їжі діють як легке проносне. До натуральних емульгатора відносяться яєчний білок і лецитин. Однак останнім часом в промисловості частіше використовують синтетичні емульгатори.

Е500-Е599 - регулятори pH, розпушувачі і речовини проти злежування. Регулятори кислотності використовуються для посилення дії інших харчових добавок і поліпшення умов зберігання (продукти з кислим значенням рН зберігаються краще, ніж з нейтральним). Розпушувачі застосовуються для збільшення обсягу бездріжджового тіста за рахунок утворення газу. Антизлежувачем запобігають появі грудок і зберігають сипучість порошкоподібних і дрібнокристалічних харчових продуктів.

Е600-Е699 - підсилювачі смаку та аромату, ароматизатори. Свіжі продукти мають яскраво виражений смак і аромат, але в результаті термічної обробки вони губляться. Додаючи ароматизатори та підсилювачі смаку, можна додати відчуття жирності низькокалорійним йогуртам і морозиву, посилити фруктові аромати в соках, а в майонезі з невисоким вмістом жиру пом'якшити смак оцтової кислоти.

Е700-Е799 - антибіотики. Подібні харчові добавки в даний час зустрічаються в продуктах харчування досить рідко. Їх основна функція полягає в тому, щоб пригнічувати розмноження мікроорганізмів або викликати загибель бактерій. Антибіотики заборонені в багатьох країнах, у Росії дозволено кілька добавок цієї групи.

Е800-Е1999 - інші. До них належать, наприклад, речовини, що поліпшують борошняні вироби, підсолоджувачі, гази для упаковки, додаткові речовини.

Потрібно пам'ятати, що ряд харчових добавок заборонений в Росії. До них відносяться барвники Е121, Е123, Е128, а також консерванти Е216, Е217 і Е240. На думку вчених, ці добавки можуть впливати на розвиток злоякісних пухлин.
На харчові добавки також повинні звертати особливу увагу люди, які страждають алергією. Хоча дослідження показали, що звичайна пил, коров'яче молоко або ацетилсаліцилова кислота викликають алергію набагато частіше, ніж перераховані вище добавки.



Джерело: https://www.everydayme.ru
Категорія: Кухня | Додав: step (08.04.2015)
Переглядів: 658 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук