МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Спорядження » Кухня

Харчування для вух.


Харчування для вух.


Вухо - складний орган, що включає в себе зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо. Вуха призначені для сприйняття звукових коливань. Завдяки їм людина здатна сприймати звукові хвилі частотою приблизно від 16 до 20 000 коливань в секунду.
Зовнішнє вухо являє собою хрящовий резонатор, що передає вхідні звукові коливання на барабанну перетинку, а потім, на внутрішнє вухо. Крім того, отоліти,що містяться у внутрішньому вусі, відповідають за вестибулярну рівновагу організму.


Це цікаво:

  • Чоловіки частіше стикаються з проблемою втрати слуху. Це пов'язано з тим, що вони частіше залучені в професії з високим рівнем шуму і це нерідко позначається на слуху.
  • Гучна музика шкідлива не тільки в клубах і на дискотеках, а й у ваших навушниках.
  • Звук океану, який ми чуємо, прикладаючи до вуха морську мушлю - це насправді не океан, а звук крові, що біжить по вушних венах.
Корисні продукти для вух
  1. Морква. Відповідає за нормальне кровопостачання барабанної перетинки.
  2. Жирні сорти риб. Завдяки вмісту жирних кислот класу омега-3, риба здатна запобігти виникненню слухових галюцинацій.
  3. Грецькі горіхи. Гальмують процес старіння. Покращують роботу внутрішнього вуха. Стимулюють функцію самоочищення.
  4. Морская капуста. Морська капуста відноситься до дуже важливих для нормальної роботи вуха продуктів. У ній міститься велика кількість йоду, відповідального за вестибулярну рівновагу, за допомогою нормалізації діяльності нервів.
  5. Курячі яйця. Є джерелом такої необхідного речовини, як лютеїн. Завдяки йому, розширюється діапазон чутних вухом звуків.
  6. Черний шоколад. Активізує діяльність кровоносних судин, бере участь у постачанні внутрішнього вуха киснем.
  7. Курятина. Багата білками, які є будівельним матеріалом для внутрішніх структур вуха.
  8. Шпинат. У шпинаті міститься велика кількість поживних речовин, що захищають вухо від зниження і втрати слуху.

 

Загальні рекомендації

Для того щоб вуха залишалися здоровими, а слух чудовим, варто дотримуватися ряду рекомендацій:

  • Нормальній роботі «слухового апарату» сприяє спокійна тиха музика, наприклад, класика і доброзичлива обстановка вдома і на роботі. Гучні звуки і сильний стрес здатні дуже швидко знизити гостроту слуху. Тому при сильних шумах використовують бируші або спеціальні навушники.
  • Уберегтися від отиту допоможе носіння головних уборів по сезону і міцний імунітет, який неможливий без активного способу життя (фізичних навантажень, правильного харчування і загартування організму).
  • Періодично необхідно позбавлятися від сірчаних пробок у вухах, так як вони можуть викликати тимчасове погіршення слуху.


Народні засоби для нормалізації роботи і очищення вух.


Для того щоб зберегти здоров'я вух на довгі роки, а також не допустити зниження слуху, потрібно виконувати наступні процедури.


При отиті використовувати компрес, приготований з базиліка. Взяти 2 столові ложки трави, залити двома склянками окропу. Настоювати 10 хвилин. Компрес робити щодня, поки не настане одужання.
 

Що стосується зниження слуху, то від нього добре допомагають парові ванни з додаванням лугової шавлії. Жменю листя залити половиною літра окропу. Прогрівати вуха слід поперемінно, не наближаючись близько до розчину (щоб не обпектися). Повторювати кілька разів на день.


Також, хороші результати дає протирання вух морською водою. Для цього потрібно взяти 1 столову ложку аптечної морської солі. Розвести в одній склянці теплої води. З вати зробити турунду і протирати нею вуха, із застосуванням приготованого розчину.

Шкідливі продукти для вух
  • Спиртні напої. Викликають спазм судин, в результаті чого можливе виникнення слухових галюцинацій.
  • Сіль. Викликає затримку вологи в організмі. Внаслідок чого відбувається підвищення артеріального тиску і, як наслідок, шум у вухах.
  • Жирне м'ясо. Порушує кровопостачання вушних раковин через вміст великої кількості шкідливих жирів. Підвищує рівень холестерину в крові.
  • Копчені ковбаси, «сухарики» та інші продукти тривалого зберігання. Містять речовини, що викликають порушення вестибулярного апарату.
  • Кава, чай. Містять кофеїн, який порушує кровообіг і шкідливий для слуху. Тому, бажано, вживати напої, позбавлені кофеїну. В крайньому випадку, пити не більше 2 склянок кави або чаю в день.

 



Джерело: http://edaplus.info
Категорія: Кухня | Додав: step (08.04.2015)
Переглядів: 889 | Теги: здоров'я, сила, їжа, кухня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук