МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Спорядження » Бівачне

Спорядження польського бренду Fjord Nansen


"Fjord Nansen існує з 1996 року. Багаторічний досвід роботи з обладнанням, тестування і співробітництво з користувачами дозволяє тонке налаштування всіх важливих деталей, які будуть відповідати вимогам подорожі! Ми дбаємо про функціональность і надійность, а форма і сучасність думки підтримує досягнення у виробництві туристичного спорядження." Це цитата з офсайту Fjord Nansen. Вийшло трохи не дослівно після мого перекладу з допомогою Гугля, але суті того що вони хотіли сказати не змінює. Скажу відверто моє сучасне туристичне спорядження розпочалось саме з Fjord Nansen. До цього воно було або ще виробництва СРСР або з супермаркета, тобто відверто низькоякісний і дешевий Китай. Чому я вибрав Fjord Nansen? Стративши багато годин свого вечірнього часу на інтернет, читаючи всілякі туристичні статті та форуми, я склав собі уяву про те як виглядає і як працює сучасне туристичне спорядження.  Після цього наступні вечори в інеті витрачались на підбір спорядження для себе. Перше рішення придбати сучасне спорядження терзає душу і ти розриваєшся між бажанням мати це спорядження і сумою грошей, яку ти вважаєш адекватною. На початках дуже важко звикнути до дещо шокуючих цін на сучасне туристичне спорядження. Здається що це не може стільки коштувати, аджеж я купував китайський рюкзак за 70 грн. а тут хочуть 500-600 грн. Ось з такими терзаннями я натрапив на інтернетмагазин що вперше завіз в Україну бренд Fjord Nansen і пропоновані ціни мені здались не надто високими, а на намет ще й була колосальна знижка. Чому ціни на продукцію Fjord Nansen були , порівняно з іншими брендами, набагато нижчими можу тільки висловити припущення - магазин вперше завіз невідомий в Україні бренд. Через це народ мляво купував дане спорядження. Отже мені пощастило - я поцілив у знижку на продукцію Fjord Nansen. Зараз такого вже нема, народ скуштував, йому сподобалось і ціни поповзли вгору. Хоча і досі на фоні інших "крутих" брендів Fjord Nansen вигідно вирізняється ціною. Отже повертаємось до того на що націлився я. Певна річ це "вилика трійка": рюкзак, намет та спальник.

Отже почнем певно з рюкзака HAKON 40л. Брав його для походів в теплу пору року, але тепер бачу що й для 2-3 денних походів з нічними температурами до -10 цілком годиться.

 

В нього вмістилось: два спальники FINMARK XL (в нижньому відділенні разом з кілочками намету), намет 2-х місний Heyerdahl, зміна білизни, носки 3 пари, легка вітроводозахисна куртка, рушник, мило, дезодорант, зубні причандали, кухня на основі спирт плити, 250 мл денатурату, їжі на три дні ( половину не з'їв) шапка в'язана.
В кишені клапана: аптечка, ремнабір, ліхтарик (не маленький), рукавиці, упаковка пакетів для сміття, насіння соняшнику 1уп., щіточка для почиститись.

Ззовні: дуги намету, підстилка, килимок, дві 1л фляги, маленький штатив. Детальніше про пакування 40л рюкзака у цій статті. Спакований ретельно нічого не тріснуло, не розійшлось, не відвалилось. Нести зручно. Коли вже йшов маршрутом, за грудний ремінець чіпляв штатив, щоб був під руками. На поясному ремені, з одного боку причепив сумочку для фотоапарату, з протилежного боку чохол з ножем. Рюкзаком задоволений. Велику торбу вже не візьму ніколи, хіба для зимових походів. 

Намет Heyerdahl.
Fjord Nansen Heyerdahl - легкий 2-х місний намет для використання в екстремальних умовах (альпінізм, складний треккінг, активний відпочинок). Стійкий до вітрових навантажень. Сіліконізований тент - захист від УФ, спальня з водовідштовхувального матеріалу, герметичні шви, сітка проти комах. Один вхід, каркас із 3-х дуг. Можлива установка спальні без тенту.

Характеристики палатки:
Кількість місць 2
Вага 2,77 кг
Тент Nylon 50D Ripstop Silikon WP 4000
Внутрішній намет 190 Poly Ripstop
Пол 190T Nylon PU WP 5000
Каркас Дуги 8,5 мм з алюмінію

 Уточню - з дюралюмінію. В похід намет беру без чохла, залишається приблизно 2,55 кг.







Зроблений добротно. Стропи на тенті для кілочків мають затяжні пряжки. Щоб поправити натяжку не треба витягувати кілок. Мені одному досить зручно, всі речі в середині намету. Якщо у двох, то рюкзаки певно ззовні треба залишати, в тамбурі. Хоча якщо рюкзаки до 40л і барахла небагато, то рюкзаки під голову можна підкласти. Дуги дюралеві, анодовані. Промаркіровані кольором: чорні наконечники в поздовжніх дуг. Центральна дуга, через крутий вигин мала остаточну деформацію. Може це є добре що вона гнеться, бо інакше певно тріснула б. Загально каркас перехрещується у трьох місцях, що підвищує стійкість намету до штормових поривів вітру. На тенті, навпроти точок перехрещення є липучки, якими додатково ці місця скріплюються. Тент силіконізований. З кожного боку, всередині намету, по кишені для дрібничок.  Низ з хорошого матеріалу, не хрустить як дно дешевих наметів з армованого поліетилену. Приємно. Хоча хрустіла підстилка, бо вона саме з такого матеріалу. Скажу мати підстилку зручно. Крім основного - щоб не бруднилось дно намету, ще при ранкових зборах все робив на ній. Скручував намет та спальники, пакував рюкзак. А коли сходив з Синячки деякі ділянки на тій підстилці з'їзджав по снігу. Дайош бобслей Загалом підстилка як підстилка, тільки що є петлі з круглої гумки. Звдяки ним підстилку можна пришпилити до грунту перед встановленням намету, щоб бува вітром не віднесло. Також петлями легко можна розіпнути цю підстилку як тент, створивши таке собі тимчасове укриття.  




Про вентиляцію точно сказати не можу. Закривав все що закривалось. Першу ночівку нормально, конденсату не було. Після другої був конденсат. Правда в другу ніч в наметі були наскрізь мокрі черевики, мокрі до колін ходові штани, мокрі носки. Крім того я необережно розлив в палатці грамів сто води Температура ззовні: -3 град. Погода була хороша, тому не для тестування намету. 

Спальники FINMARK XL.


Ночівля в колибі, тому такий бомжацький антураж. :)

Враховуючи температуру комфорту +12 град., і знаючи що буду ночувати при мінусовій, взяв два спальники і вставляв один в другий. Чистого тестування не вийшло. Спав в термобілизні, поверх одягав фліску. Було тепло. Слизькі правда. В другу ночівку намет довелось ставити трохи під нахилом, постійно з'їзджав. Тобто сам спальник на килимку тримається добре, а от шари спальника, зовнішня тканина, утеплювач і внутрішня, між собою ковзали дуже. Це не є добре, оскільки зтиснутий утеплювач слабо утримує тепло. Ситуацію ратувало те що спальників у мене було два. Чув що зовнішня тканина з внутрішнього боку, для ефективнішого збереження тепла наче як алюмінієве напилення має. Перевірити не можу бо треба було б спальник розпороти :).   Блискавки, незважаючи на спеціальну їх конструкцію, часто стопорились, це трохи дратувало. На бігунку є "світлячок", досить довго помітний в темноті. Вагою та об'ємом задоволений. 

Термобілизна Fjord Nansen.
Тоненька, легенька, не дорога. Низ щільно облягаючий, верх чомусь трохи вільний При переходах я сильно потів, особливо коли сходив на г.Синячка. Коли запихав руку під фліску, відчував що білизна мокра. Але й мокра була вітрозахисна куртка з середини. Думаю перших два шари працюють добре. Надто інтенсивне потовиділення і не дихаюча куртка. Зате сохне моментально. Поки на біваці повозився з палаткою та вечерею вже була суха. Сушив на собі. За такі гроші я повністю білизною задоволений. За ХБ, однозначно, люба термобілизна краща.

Трек-палиці FN Marble Про особливості ніц сказати не можу, вони у мене перші.


Вага 520 грам, ручки неопрен, приємно для руки без рукавиць. Скажу тільки що виручали вони мене конкретно. Коли одна нога провалювалась в сніг по самі яя , без них мабудь не підвівся би. Іти по снігу з ними добре ще й тому, що знижують тиск ніг на сніг, в результаті рідше провалювався. До гори йти з ними теж легше. Задоволений дуже палицями взагалі, а не як Fjord Nansen.
Ось так вийшло :)
Категорія: Бівачне | Додав: step (01.12.2010)
Переглядів: 1425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук