МАНДРІВНИЙ АЛЬБОМ STEPA

Головна » Статті » Корисні знання » Безпека

Натуральні засоби при гірській хворобі.




Нічим не можна замінити заходи, що диктуються здоровим глуздом: поступове, повільне сходження, раннє виявлення симптомів, зниження висоти для запобігання та лікування станів, пов'язаних з гірською хворобою. Є, тим не менше, ряд методик, здатних доповнити ці заходи і, можливо, допомогти запобігти виникненню хворобливого стану або прискорити акліматизацію до висоти.

Для протидії слабким симптомам гірської хвороби прийміть рослинні засоби із стимулюючим ефектом - імбир і кайенский перець. «Це два кращих і найбільш доступних засоби, стимулюючих обмін речовин і процеси дихання, - говорить Хоббс. - Це хороші засоби і від гірської хвороби, і від переохолодження ».

Східні цілителі використовують імбир зовнішньо і внутрішньо як зігріваючий та стимулюючий засіб. Цей корінь багатий ефірними маслами, що стимулюють роботу серця, легенів і нирок. При гострих станах розведіть 15-20 крапель настоянки, екстракту або стандартизованих крапель в 1 / 2 чашки води і пийте цей розчин. Можна також заварити чай з порошку висушеного кореня, насипавши 1 / 2 чайної ложки порошку в чашку з водою. Доведіть до кипіння, дайте настоятися 5-10 хвилин і пийте.

Кайенський перець - це порошок, що виготовляється з висушених плодів різних сортів стручкового перцю, в основному довгого конічного перцю Capsicum fruteseens. Кайенський перець широко використовується в якості спеції у східній та латиноамериканської кухні. Один з його активних компонентів - це фенольне з'єднання капсаїцин. Наукові дослідження показали, що капсаїцин знижує запалення і знімає біль. У країнах Сходу кайенский перець - це популярна «кризова трава», що цінуються за зігріваючий та стимулюючий вплив на нирки, легені, шлунок і серце. Хоббс говорить: «Для отримання негайного ефекту всипте 1 / 2 чайної ложки в невелику склянку води і випийте. Це активізує роботу серця і кровообігу, допомагаючи таким чином у ситуаціях кисневого голодування ».

Кайенський перець випускається також у капсулах і в рідкій формі.

(Слід уникати прийому кайенского перцю в тих випадках, коли гірська хвороба супроводжується гіпотермією. Справа в тому, що кайенский перець у великих дозах розкриває пори шкіри і викликає піт, що призводить до додаткового охолодження тіла. Імбир, навпаки, зігріває поверхню тіла, так що при його використанні цієї проблеми не виникає.)

Доктор Ігл згодна з тим, що трави можуть допомогти в лікуванні гірської хвороби, але відзначає, що іноді нудота і блювота не дозволяють хворому проковтнути що-небудь. «Найкраще, що можна зробити в такому випадку, це опуститися на 150 або більше метрів і там прийняти трави, що знімають почуття нудоти (наприклад, імбир), і стимулюють подих і кровообіг», - говорить вона.

Прийміть гомеопатичний засіб Argentum nitricum. Гомеопати рекомендують цей засіб (виготовляється з азотно-кислого срібла) при запамороченні і відчутті, ніби гори падають на вас.

Щоб запобігти виникненню гірської хвороби або для надання допомоги в відновлювальний період, спробуйте один з таких засобів.

Приймайте додаткові кількості амінокислоти тирозину. Тирозин - це одна з 20 амінокислот, які є матеріалом для побудови білків організму. Вона не відноситься до списку «незамінних» амінокислот, оскільки в нормальних умовах синтезується організмом. Тирозин грає важливу роль у процесах метаболізму і нормального функціонування нервової сістами. Деякі фахівці в питаннях харчування використовують препарати з тирозином для протидії впливу емоційного стресу і депресії, оскільки зниження рівня його вмісту в крові пов'язане з дефіцитом нейротрансміттерів мозку і гормонів, що впливають на настрій, - адреналіну та допаміну. Рекомендують його також для лікування синдрому хронічної втоми та передменструального синдрому.

У ході досліджень вчені виявили також здатність тирозину запобігати гірській хворобі. У проведених дослідах обстежуваним давали високі дози (6 грамів на день) тирозину і імітували умови швидкого підйому на висоту. Прийом тирозину супроводжувався більш високим рівнем швидкості реакцій і точності, а також зниженням кількості скарг на болі в м'язах та головний біль. Крім того, ті що приймали тирозин продемонстрували більшу опірність холоду.

Хоча у приймаючих тирозин не відзначено негативних побічних явищ при високих дозах його споживання, дослідження цієї амінокислоти знаходяться на початковій стадії, і довгострокові наслідки від прийому 2-6 грамів у день невідомі. Більш розумним підходом буде прийом 500 міліграмів тирозину 3 рази на день перед їжею, щодня протягом тижня перед підйомом на висоту, з поступовим збільшенням дозування у разі потреби. Ряд компаній, що випускають вітаміни, поширює тирозин і інші амінокислотні препарати. У випадку, якщо ви збираєтеся приймати більш високі дози, проконсультуйтеся з фахівцем. Те ж саме слід зробити, якщо ви страждаєте гіпертонією або приймаєте моноамінову оксидазу, що пригнічує дію антидепресантів.

Приймайте додаткові дози вітамінів С і Е, а також вітаміноподібний кофермент Q10. Щонайменше за тиждень до підйому на висоту починайте щодня приймати по 2 грами вітаміну С, 400 ME вітаміну Е і 30 ~ 50 міліграмів кофермента Q10.

Дослідження показують, що прийом великих кількостей вищевказаних речовин до підйому і під час нього може допомогти організму пристосуватися до висоти і поліпшити фізичну витривалість. Фізичні зусилля у висотних умовах збільшують, до того ж, активність вільних радикалів, а вітаміни С і Е є потужними антиокислювачами, нейтралізують вільні радикали. Кофермент Q10 може поліпшити процес засвоєння кисню клітинами організму.

Правильно харчуйтеся на висоті. Починайте споживати високу кількість комплексних вуглеводів, принаймні, за 2 дні до сходження і продовжуйте робити це, перебуваючи в умовах високогір'я. Багато альпіністів знаходять, що часте споживання їжі невеликими порціями впливає на здоров'я краще, ніж споживання великої кількості їжі в 1-2 прийоми, підтримуючи постійний рівень енергії. Дієта, багата темно-зеленими листовими овочами та іншими продуктами, що містять багато хлорофілу (як, наприклад, паростки пшениці чи ячменю), допоможе збагатити кров гемоглобіном, що переносить кисень від легень до тканин.

Приймайте рослинні препарати, які допоможуть вам адаптуватися до нових умов і забезпечать краще використання кисню. Два найбільш багатообіцяючих з них - це сибірський жень-шень (елеутероккок) і гінкго.

Елеутерокок використовується як тонізуючий, стимулюючий засіб, що збільшує тривалість життя і поліпшує загальний стан здоров'я. Ця рослина широко поширена на Далекому Сході. Фахівці з рослин називають його адаптогеном, тобто відносять до класу рослин, здатних відновлювати баланс різних систем організму незалежно від того, в якому напрямку цей баланс був порушений. Адаптогени, крім того, збільшують здатність організму чинити опір стресам, навантажень і захворювань. «Елеутероккок забезпечує пристосовність організму як до висоти, так і до холоду», - зазначає Хоббс. Сибірський женьшень широко випускається у вигляді настоянки і капсул, і його часто комбінують з іншими адаптогенами (наприклад, з шізандрою). Дотримуйтесь дозування, зазначеної на етикетці.

Гінкго використовується для лікування розладів органів дихання; дослідження виявили також здатність цього препарату покращувати кровопостачання серця і мозку. Слід щодня 3 рази в день приймати по 40 міліграмів стандартного екстракту, що містить не менше 24% гетерозидів гінкго.

Під час підйому або при фізичних навантаженнях на висоті кожні 4-6 хвилин робіть передих, проводячи цикл з 10-12 глибоких вдихів-видихів. Така методика дихання може допомогти вам підтримати оптимальний рівень кисню в крові.

Уникайте алкоголю. До негативних ефектів впливу алкоголю відноситься в тому числі і зневоднення організму. Цей стан здатний спровокувати гірську хворобу.

Робіть фізичні вправи, що не приводять до перевтоми, у період акліматизації перед відправленням на велику висоту. Період підготовки до відправлення на велику висоту - це не найкращий час як для марафонських забігів, так і для блаженного байдикування. Піші прогулянки - найкорисніша вправа, що сприяє прискоренню акліматизації.

Крім того, пригадайте поради, пов'язані з зміцненням легень, органів дихання та імунної системи. Перераховані там заходи можна використовувати і для профілактики гірської хвороби, оскільки вони спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів дихання та системи кровообігу.

Категорія: Безпека | Додав: step (02.01.2011)
Переглядів: 738 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук